„Przedszkolak szlakiem polskich miast”- BAJKOWA ŁÓDŹ

Na dobranockach o Misiu Uszatku, Misiu Colargolu i Zaczarowanym Ołówku wychowały się pokolenia Polaków. Co łączy te bajki? Wszystkie powstały w Łodzi. W Se-ma-forze przez 70 lat powstawały filmy animowane, zarówno bajki dla dzieci, jak i filmy dla dorosłych. Dwie produkcje nagrodzone zostały nawet Oscarami! Aby poznać kulisy powstawania kreskówek, zobaczyć dekoracje filmowe i spotkać ulubionych bajkowych bohaterów warto odwiedzić Muzeum Kinematografii w Łodzi (na poddaszu znajduje się wystawa Pałac pełen bajek).
Będąc w Łodzi z dziećmi, można zdecydować się na zwiedzanie szlakiem Łodzi bajkowej. W przestrzeni miasta odnajdziemy wówczas dziesięć małych pomników przedstawiających bajkowych bohaterów, którzy przypominają o dorobku łódzkiej animacji. Na Piotrkowskiej natrafimy na pierwszy pomnik, który stanął na bajkowym szlaku - Misia Uszatka, przy Muzeum Kinematografii spotkamy koty Filemona i Bonifacego, przed wejściem do Palmiarni - wróbla Ćwirka, dwa leśne ludki Maurycego i Hawranka - w największym łódzkim parku Na Zdrowiu, tuż przy wejściu do zoo a przy wejściu do aquaparku Fala - pingwina Pik-Poka. Szukajcie dalej, bo jest ich więcej!
„Żabki” również w ramach innowacji pedagogicznej „Przedszkolak szlakiem polskich miast” przeniosły się do Łodzi, a przedszkolaki mogły bliżej poznać wyżej wymienione bajki. W ogrodzie przedszkolnym ukryte zostały rysunki dziesięciu łódzkich bajek, a zadaniem dzieci było ich odnalezienie i wklejenie do swojej książeczki. Zabawa była niesamowita, tym bardziej dlatego, iż najmłodsi uwielbiają poszukiwania i zabawę w małych odkrywców.